Pytanie odnośnie odtwarzania filmów??

Pytania świeżych posiadaczy nokii N8 o to jak włączyć jakąś funkcję lub jak wykonać jakąś operację na telefonie.

Postprzez eryk_sz » 1 wrz 2011, o 08:21

Witam, mam takie pytanie czy jest możliwe odtwarzanie filmów z napisami przez nokie N8, nie wgrywając żadnego nowego programu do odtwarzania filmów?? Jeśli tak to jak to sie robi, jeśli nie to czy mógł by mi ktoś polecic jakiś dobry program?
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie GPSa, mianowicie gdy nie korzystam z Nawigacji, mimo to jak jestem na dworze to pokazuje mi sie co jakis czas ikonka Gpsa na pulpicie, wygląda to jak by telefon skanowal i sprawdzal dostępność GPSa mozna to jakos wyłączyć??
Z góry dzieki za pomoc!!
eryk_sz

Telefon: N8
Sieć: Plus

Postprzez RafelS » 1 wrz 2011, o 17:22

Jeśli chodzi o filmy, to wrzucasz plik wideo (np. w formacie .mkv) i do tego samego folderu napisy bodajże w formacie .sub U mnie śmiga. Nawet nie konwertuję napisów tylko zmieniam rozszerzenie z txt na sub
Ikonka GPSa jest widoczna zawsze chwilę po wyłączeniu nawigacji. Może jeszcze jakiś program korzysta z odbiornika? Np geolokalizowanie zdjęć, kompas, czy coś innego. Sprawdź to
RafelS

Telefon: Nokia 808 PV
Wersja FW: Aktualne
Sieć: +

Postprzez eryk_sz » 1 wrz 2011, o 21:34

Dzieki bardzo napisy działają ;p
Ale mam jeszcze problem z odtwarzaniem polskich znków takich jak ą ę, i mam takie pytanie czy masz jakis sposób na to??
eryk_sz

Sieć: Plus

Postprzez azjael » 9 gru 2011, o 19:06

Na polskie literki jest prosty trick - wystarczy Media Player Classic (który jest w pakietach kodeków na PC, np K-Lite Codec Pack). Otwierasz w nim film i pauzujesz, klikasz menu Plik / Zapisz napisy... Wyskoczy okienko, w którym wybierasz format SRT (nokia olewa TXT) i (to najważniejsze!!!) kodowanie UTF-8. Pliczek wrzucasz na fona obok filmu i gotowe.

Muszę jeszcze sprawdzić ten sposób z zmianą rozszerzenia z TXT na SUB bez konwersji (i domyślam się, że pewnie UTF-8 jest tu kluczem do sukcesu - więc Notepad++ wystarczy).
azjael

Postprzez RafelS » 9 gru 2011, o 20:47

Na polskie litery też jest sposób jeszcze prostszy. Odpalamy plik z napisami .txt przy zapisie wybieramy kodowanie UNICODE i zapisujemy jako .sub
RafelS

Telefon: Nokia 808 PV
Wersja FW: Aktualne
Sieć: +

Powrót do Jak zrobić?