Mleko roślinne to twój nowy najlepszy przyjaciel

Pij mleko, ratuj planetę

Zmiany klimatyczne są ogromnym problemem, o którym coraz więcej się słyszy i którego coraz bardziej się boimy. Niestety produkcja mleka krowiego negatywnie wpływa na nasze środowisko. Trudno zrezygnować z picia mleka, dlatego z pomocą przychodzi alternatywa, którą jest mleko roślinne (https://www.bee.pl/9005-zdrowa-zywnosc-i-delikatesy-napoje-roslinne).

Występuje w wielu różnych wariantach i jest niezwykle zdrowe dla organizmu. Jest też bardzo smaczne i pasuje do wszystkiego. Mleko roślinne z każdej rośliny ma też trochę inny smak, przez co możemy wybierać taki smak mleka, na jaki mamy akurat ochotę.

Pij mleko, będziesz zdrowszy

Mleko roślinne posiada więcej wapnia, niż mleko krowie. Wapń utrzymuje niskie ciśnienie krwi i sprawia, że nasze kości i zęby są mocne i zdrowe. Pijące naturalne mleko zmniejszasz też ryzyko nowotworowe. Mleko od zwierząt zawiera naturalne hormony, które powodują wzrost insuliny i  są związane ze wzrostem komórek nowotworowych.

Mleka pochodzące z naturalnych źródeł są też świetne dla osób, które źle czują się po innym mleku. Są lekkostrawne oraz nie mają laktozy, która jest nietolerowana przez organizm dorosłego człowieka. Warto pamiętać, że laktoza jest nieodpowiednia dla każdego z nas,  dlatego pijąc mleko roślinne będziemy lepiej się czuć.

Pij mleko, będziesz ładniejszy

Picie mleka krowiego nie jest dobre dla naszej skóry, u wielu ludzi powoduje problemy z trądzikiem. Dermatolodzy zalecają odstawienie tego rodzaju mleka przy walce z problemami skórnym. Natomiast mleko roślinne nie powoduje zmian trądzikowych, dodatkowo może nawet pomagać w walce z nimi. Mleko owsiane, ryżowe i z nasion nerkowca świetnie sprawdza się przy diecie wspomagającej walkę z trądzikiem.

Przez niską zawartość kalorii oraz cukru mleko roślinne jest świetne dla osób, które walczą z nadwagą. Jest sycące, a jednocześnie ma bardzo mało kalorii na porcje, co znacznie pomaga w utracie wagi. Jest też świetne dla sportowców i osób, które potrzebują dużo składników odżywczych, a jednocześnie są na deficycie energetycznym.